Skip to main content

Коли ми каже про реконструкція Андріївського узвозу, ми маємо розуміти,що ця вулиця дила 1000 років своїм життям, яке раптово, на жаль, зупинилося. Подивіться акварелі з Андріївським – на них же видно, яким він був: встигли якось зробити зверху і псевдо а-ля русс, додали імперсько-нормандську архітектуру – нічого не вийшло.

Працювати з Андріївським узвозом – це цудова задача для архітектора. Тільки треба пам’ятати, що треба дотримуватисямоделі роботи з тим чи іншим кварталом. Має зберігатися традиційна структура кварталу: всередині нього повинна сформуватися структура дворів – вузьких і маленьких. Повинні бути підворіття, щоб можна було через рейки туди пройти, такий собі мурашник, що пронизує його.

Потрібно зробити щось, що би втілило у собі функції, яких не достає Андріївському. Тому там може бути все, що завгодно – площа для медитації, для концертів, для чого завгодно. Адже коли ми піднімаємося по Андріївському вгору, ми йдемо до Андріївської церкви. А коли спускаємося вниз, нам не вистачає якогось суспільного простору, місця для дій і так далі. Все це можна зробити там.

Read more: http://www.junost.org.ua/ru/node/231